Profesjonalne rozwiązanie do monitoringu biur, obiektów przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

Widok kamer nie budzi zdziwienia. Jest czymś normalnym do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Z monitoringiem spotykamy się na każdym kroku: w miastach, na skrzyżowaniach, w zakładach pracy czy w sklepach.

Częściej wątpliwości budzi jego jakość. Zdarza się, że gdy dochodzi do niepożądanego zdarzenia okazuje się, że kamery nie obejmowały swoim polem widzenia miejsca wystąpienia incydentu lub zapis z monitoringu był nieczytelny głównie ze względu na nieodpowiednio dobrane urządzenia.

Drugim elementem, bywa że bagatelizowanym, mającym istotny wpływ na jakość pracy systemów telewizji przemysłowej jest kwestia okablowania. Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania IP, które wymuszają pewne standardy.

Zalety dobrze zaprojektowanego systemu telewizji przemysłowej:

- ubezpieczenie: monitoring jest elementem wymaganym przez niektórych ubezpieczycieli celem zawarcia umowy, może także wpływać na wysokość składki.

- prewencja / bezpieczeństwo: jedną z głównych zalet systemów monitoringu jest zniechęcanie do czynu niepożądanego. W sytuacji, w której jednak zdarzenie takowe wystąpi systemy monitoringu mogą dostarczyć niezbędnych dowodów.

- automatyzacja procesów: analiza twarzy, tablic rejestracyjnych czy analiza obiektów to przykładowe parametry rejestrowane przez systemy monitoringu mogące zostać zastosowane w systemach kontroli dostępu, identyfikowania pojazdów czy detekcji pozostawionego obiektu lub wkroczenia do zakazanej strefy.

- analityka: możliwość liczenia osób wchodzących bądź wychodzących czy pomiary ciepła na podstawie których generowana jest mapa miejsc w których klienci spędzają najwięcej czasu przy zakupach to przykładowe funkcje rzadko kojarzone z systemami monitoringu, a pokazujące jak daleko rozwinęła się ich funkcjonalność.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.