Marzec 2016

OST-ENGINEER w Barcelonie z gronem najlepszych Partnerów firm Unify oraz Extreme Networks w Polsce

Szanowni Państwo, od blisko 15 lat firma nasza znajduje się w ścisłej czołówce Partnerów firmy Unify w Polsce.


Elastyczność, otwartość na nowe technologie, ciągła aktualizacja oferty zgodnie z najnowszymi trendami pozwalają nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.


Zdobyte w tym okresie doświadczenie, pełne wsparcie techniczne oraz serwis dla oferowanych rozwiązań uzupełnione wysokim poziomem obsługi są elementami wyróżniającymi naszą firmę na bardzo konkurencyjnym rynku.


Jak co roku i tym razem dziękujemy naszym Klientom oraz Partnerom za zaufanie i wsparcie pozostając do dyspozycji.

Grudzień 2015

Wielofunkcyjne systemy telekomunikacyjne IP Gigaset PRO dla małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie OST-ENGINEER

Firma Gigaset rozszerzyła swoją ofertę o centrale telefoniczne IP dedykowane szczególnie do współpracy z będącymi już w sprzedaży systemem łączności bezprzewodowej DECT720 IP PRO oraz aparatami IP z serii Gigaset PRO.


Centrale Gigaset T440/640 charakteryzują się szeroką funkcjonalnością dostępną już w standardzie m.in. nagrywania rozmów, serwera faksowego / poczty głosowej / konferencyjnego. Funkcja auto provisioning sprawia, że czynności związane z logowaniem telefonów IP ograniczone są do niezbędnego minimum.


Centrale Gigaset T440/640 objęte są 3 letnim okresem wsparcia technicznego, podczas którego aktualizacja oprogramowania wykonywana jest nieodpłatnie.

Gigaset Pro

Marzec 2015

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej sieć IT z Fortinet - liderem w zakresie rozwiązań do zarządzania zagrożeniami UTM oraz platform Next Generation Firewall

Lepiej być świadomym słabych punktów własnej sieci IT niż trwać w błędnym przekonaniu o jej 100% bezpieczeństwie.


W nawiązaniu do powyższej myśli zapraszamy do zapoznania się z produktami firmy FORTINET światowego lidera w zakresie bezpieczeństwa oraz zarządzania sieciami IT.


Celem prezentacji naszym Klientom funkcjonalności oferowanych rozwiązań proponujemy m.in. warsztaty czy instalacje testowe urządzeń FORTINET.
Jako, że większość najistotniejszych procesów odbywa się w tle, największe wrażenie na Klientach zazwyczaj sprawia szeroki wachlarz usług, przejrzystość interfejsu użytkownika oraz dostępna ilość i szczegółowość informacji dotyczących zdarzeń w sieci.


Zapraszamy do kontaktu z naszym działem projektowo-handlowym.

Luty 2014

OST-ENGINEER nowym dystrybutorem firmy Slican oraz wyróżnione tytułem najlepszy serwis 2013 roku firmy Slican

13 grudnia 2013 roku firma nasza podpisała umowę dystrybutorską z firmą Slican co było ukoronowaniem dotychczasowej blisko 11 letniej współpracy między naszymi firmami oraz wysokiej sprzedaży rozwiązań firmy Slican stanowiących istotny element naszej oferty.


Zostaliśmy także wyróżnieni tytułem najlepszego serwisu 2013 roku firmy Slican w Polsce na blisko 140 autoryzowanych serwisów.


Serdecznie dziękujemy naszemu Partnerowi z Bydgoszczy za docenienie naszego zaangażowania. Klientów / Partnerów zapraszamy do współpracy pozostając do Waszej dyspozycji.

Październik 2013

UNIFY Harmonize your enterprise – nowa nazwa, nowy kierunek rozwoju Siemens Enterprise Communications

15 października odbyła się prezentacja nowego kierunku rozwoju firmy Siemens Enterprise Communications którego jednym z elementów jest nowa nazwa.


UNIFY jest odpowiedzią na zmieniające się tendencje rynkowe. Ma wyznaczać kierunek rozwoju i podkreślać wagę komunikacji w XXI wieku.


Jednym z udziałowców UNIFY pozostaje Siemens AG co oznacza kontynuację zapoczątkowanej w 1847 roku przez Wernera Von Siemens drogi.


Miło nam, że jako jeden z czołowych Partnerów UNIFY w Polsce mamy możliwość współtworzenia komunikacji przyszłości.

Październik 2013

OST-ENGINEER wyróżnione za Najlepszy Projekt Roku 2012/2013 wśród Partnerów Siemens Enterprise Communications w Polsce

Z końcem września zamykany oraz podsumowywany jest rok gospodarczy w Siemens Enterprise Communications. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, należeliśmy do najlepszych partnerów SEC zajmując w Polsce 3 miejsce pod kątem wielkości sprzedaży systemów HiPath 3000 / OpenScape Office.


Dodatkowym wyróżnieniem dla naszej firmy było wybranie przez Siemens Enterprise Communications zrealizowanego przez nas wdrożenia jako Projekt Roku 2012/2013.


Wdrożenie polegało na budowie dla jednego z naszych Klientów systemu telekomunikacyjnego łączącego funkcjonalność technologii VoIP (OpenScape Office LX) a także zalet technologii cyfrowej oraz bezprzewodowej DECT (HiPath 3800).


Tradycyjnie już Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie, a naszym Partnerom za okazywane wsparcie życząc nam wszystkim ciekawych, rozwijających projektów.

Maj 2013

ONE TEAM Międzynarodowa Konferencja Partnerów Siemens Enterprise Communications 2013, Stuttgart, Niemcy.

W dniach 13-15 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji organizowanej przez kolegów z Siemens Enterprise Communications w której brało udział około 200 najlepszych Partnerów firmy Siemens z ponad 30 krajów.


Konferencja została przeprowadzona na stadionie VFB Stuttgart – Mercedes Benz Arena – podczas której zostały zaprezentowane nowe systemy Siemens OpenScape Business.


Systemy OpenScape Business powinny pojawić się w naszej ofercie już w czerwcu zastępując tym samym modele HiPath 3000.


Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z działu projektowo-handlowego, którzy przedstawią możliwości oraz wycenę systemów OpenScape Business lub upgrade użytkowanego przez Państwa systemu HiPath 3000 do najnowszego modelu.

Październik 2012

OST-ENGINEER kolejny raz najlepszym Autoryzowanym Partnerem Siemens Enterprise Communications Polski Południowej 2011/2012

Szanowni Państwo, w Polsce na dzień dzisiejszy Siemens Enterprise Communications dysponuje siecią 34 Partnerów z których 13 posiada status Autoryzowanego Partnera. Od 11 lat nasza firma należy do grona Partnerów o najwyższej sprzedaży. Nie inaczej było w zakończonym roku gospodarczym 2011/2012 który ukończyliśmy na 4 miejscu w kraju.


Dziękujemy naszym Klientom oraz Partnerom za dotychczasową współpracę życząc jednocześnie wielu powodów do zadowolenia w nowym roku gospodarczym.

Wrzesień 2012

Certyfikat Rozważna Firma dla OST-ENGINEER za przestrzeganie Kanonu Dobrych Praktyk oraz kreowanie najlepszych wzorców w relacjach biznesowych

Euleo, firma windykacyjna oraz wywiadownia gospodarcza wyróżniła naszą firmę autorskim certyfikatem Rozważna Firma nadawanym podmiotom, które własną postawą realnie wpływają na podniesienie pewności obrotu gospodarczego, wdrażając politykę sprawdzania kontrahentów oraz metody zapobiegające utracie płatności od dłużników.


Certyfikat ten jest dla nas tym ważniejszy, gdyż nie prosiliśmy o niego, a nagradza najważniejszą dla nas wartość, którą kierujemy się od samego początku istnienia firmy OST-ENGINEER: uczciwością w biznesie. Dziękujemy.

Kwiecień 2012

Enterasys Networks - światowy dostawca przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań do budowy i bezpieczeństwa sieci IT w ofercie OST-ENGINEER

Enterasys Networks, siostrzana spółka Siemens Enterprise Communications Company, jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań do budowy nowoczesnych sieci informatycznych. Rozwiązania będące w ofercie Entersys Networks pozwalają na obniżenie kosztów budowy i użytkowania sieci IT poprzez poprawę ich wydajności oraz efektywności poprzez wyjątkowe połączenie automatyzacji, przejrzystości i możliwości kontroli.


Zapraszamy do kontaktu z działem projektowo-handlowym, który pomoże w dobraniu urządzeń aktywnych spełniających Państwa wymagania oraz gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Listopad 2010

Siemens - Najlepszy Autoryzowany Partner Południowej Polski 2009/2010

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu firma nasza została najlepszym Autoryzowanym Partnerem Siemens Enterprise Communications Polski południowej pod względem wartości sprzedaży systemów telekomunikacyjnych HiPath awansując w rankingu krajowym na 3 miejsce w porównaniu z poprzednim rokiem.

Pozostaje nam więc podziękować naszym Klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli oraz Partnerom za otrzymane wsparcie i życzyć sobie oraz Państwu aby ten rozpoczęty rok gospodarczy był co najmniej tak dobry jak miniony.

Serdecznie Dziękujemy!

Grudzień 2009

Siemens - Najlepszy Autoryzowany Partner Południowej Polski 2008/2009

31 września zakończył się kolejny rok gospodarczy (2008/2009) dla Siemens Enterprise Communications, którego podsumowanie odbyło się 3 grudnia w Centrum Kongresowo-Szkoleniowym Magellan w Bronisławowie.

Miło nam poinformować Państwa, że firma nasza zajęła 4 miejsce w Polsce (na około 60 firm) pod względem wartości sprzedaży systemów Siemens będąc jednocześnie najlepszą wśród Autoryzowanych Partnerów na terenie południowej Polski.

W tym trudnym okresie procentuje wyznawana przez nas filozofia budowy wizerunku firmy poprzez profesjonalną obsługę Klienta ze szczególnym uwzględnieniem jego potrzeb, poparta rzetelnym wykonywaniem powierzonych nam obowiązków.

Podobnie jak rok temu pragniemy podziękować naszym Klientom oraz Partnerom bez których poziom wypracowywanych przez nas wyników byłby niemożliwy do osiągnięcia.

Serdecznie Dziękujemy!

Grudzień 2008

OST-ENGINEER w Maroku – Go for growth!

W dniach 27-30 listopada 2008 roku firma nasza uczestniczyła w wyprawie do Marakeszu. Wycieczka była nagrodą, którą zostało wyróżnionych 4 najlepszych Autoryzowanych Partnerów firmy Siemens w Polsce pod kątem dynamiki sprzedaży serwerów telekomunikacyjnych HiPath i stanowiła finałowy element programu „Go for growth” obejmującego Europę Środkowo-Wschodnią (CCE), Północno-Wschodnią (NEE) oraz Republikę Południowej Afryki (RSA).

Pragniemy podziękować naszym Klientom oraz Partnerom za zaufanie jakim nas obdarzyli, a firmie Siemens za niezapomnianie przeżycia z Maroka.